زایمان راحت

از جمله کارهایی که در زمان نزدیک شدن به زایمان می‌توانید انجام دهید مصرف خوراکی‌هایی است که نیازهای تغذیه‌ای شما را در زمان زایمان میتواند تامین کند.
?️آب گوشت و مرغ یک منبع غذایی مفید در چنین شرایطی به حساب می‎آید. کافی است با آن یک سوپ مقوی همراه با حبوبات تهیه کنید. معمولا با شروع هفته سی و سوم بارداری می‌توانید مصرف سوپ برنج را در برنامه غذایی‌تان قرار دهید.
?️برای جلوگیری از هیپوتیروئیدی بعداز زایمان مصرف سبزی‌هایی مانند اسفناج، کلم، چغندر، بروکلی، مارچوبه و سبزی‌های دریایی می‌توانند در روزهای نزدیک به زایمان توصیه می‌شود.
?️مصرف دانه‌های کدو تنبل، دانه‌های کنجد، دانه‌های آفتابگردان، بادام، کینوآ و … در روزهای نزدیک به زایمان می‌تواند نیازهای تغذیه‌ای شما را برطرف کند.
?️یک مطالعه هم در سال 2008 نشان داد زنانی که 4 هفته پیش از زایمان 6 عدد یا بیشتر خرما می‌خورند به طور قابل توجهی زایمان راحت‌تری داشتند.
?️سیب زمینی شیرین بیشتر بر سطح قند خون اثر دارد. این خوراکی می‌تواند برای افرادی که مقاومت به انسولین داشته یا دیابت حاملگی دارند مفید باشد.
?️یکی از نگرانی‌ها هنگام نزدیک شدن زایمان پره اکلامپسی است، ویتامین B، پتاسیم و منیزیوم می‌توانند علائم پره اکلامپسی را کاهش دهند و موز همه این مواد را در خود دارد.